Shavkat Mirziyoyev Qatarga boradi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qatar Amiri shayx Tamim bin Hamad Ol Soniyning taklifiga binoan 1-2 oktyabr kunlari davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, oliy darajadagi ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazilishi hamda «EKSPO Doxa-2023» – «Yashil sahro, yanada yaxshi atrof-muhit» xalqaro ko‘rgazmasining ochilish marosimida ishtirok etish ko‘zda tutilgan.
Bo‘lajak muzokaralarda yetakchilar O‘zbekiston-Qatar hamkorligining holati va uni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qiladilar, xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashadilar.

Шавкат Мирзиёев посетит Катар
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 1−2 октября посетит с государственным визитом Катар по приглашению эмира этой страны шейха Тамима бин Хамада Аль Тани, сообщила пресс-служба главы государства.
Запланировано проведение двусторонних переговоров на высшем уровне, а также участие президента в церемонии открытия международной выставки «ЭКСПО Доха — 2023» — «Зелёная пустыня, лучшая окружающая среда».
Лидеры стран обсудят состояние и перспективы развития узбекско-катарского сотрудничества, обменяются мнениями по актуальным международным и региональным вопросам, а также подпишут ряд документов, говорится в сообщении.