ShHT davlatlari turizm bo‘yicha hamkorlik qiladi
Bugun, 9-may kuni Xitoy Xalq Respublikasining Uxan shahrida Shanxay Hamkorlik Tashkilotiga a’zo davlatlarning milliy turizm ma’muriyati rahbarlari uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi, shuningdek, ShHTga azo davlatlarning turizm bo‘yicha rahbarlari ishtirok etdi. Uchrashuvda mamlakatlarda sayyohlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, ishchan va qizg‘in ruhda o‘tgan uchrashuvda ShHTga a’zo davlatlar 2019-2020-yillarda o‘rtasida turizm sohasida ShHT a’zo davlatlari hamkorligini rivojlantirish dasturini ishlab chiqish rejasini tasdiqladilar.

Страны ШОС будут сотрудничать в сфере туризма
Сегодня, 9 мая в городе Ухань Китайской Народной Республики состоялась встреча руководителей национальных туристских администраций государств-членов Шанхайской организации сотрудничества. Об этом сообщила пресс-служба Госкомтуризма.
Встреча прошла под председательством Заместителя Министра культуры и туризма КНР Ли Цзиньцзао. В рамках встречи состоялись также переговоры Главы Госкомтуризма с руководителями анологичных ведомств России, Китая, Индии, Таджикистана, губернатором провинции Хубэй и др.
Главы делегаций рассмотрели и одобрили проект Плана совместных действий по реализации Программы по развитию сотрудничества государств-членов ШОС в сфере туризма на 2019-2020 гг., приняв решение представить проект данного документа на подписание в ходе Саммита ШОС в городе Циндао.