Surxondaryoda 13 yoshli bola dovcha tergani uchun pichoqlandi
2021-yilning 12-aprel kuni soat 19:45larda 46 yoshli Sh.Ural Termiz shahar «Kokildor-ota» mahallasida joylashgan yashash uyi yonida voyaga yetmagan 13 yoshli T.Azizbek o‘ziga tegishli bo‘lmagan o‘rik daraxtidagi g‘o‘ra (dovcha)larni olayotganligini ko‘rib qoladi.
Unga ketishini aytib haydaydi va janjal vaqtida pichoq bilan voyaga yetmagan T.Azizbekning qorin sohasiga bir marotaba urib, jarohat yetkazadi.
Sud tibbiy ekspertiza xulosasida T.Azizbek hayot uchun xavfli bo‘lgan og‘ir tan jarohatlar olganligi ko‘rsatilgan.
Mazkur holat yuzasidan Termiz shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan Sh.Uralga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi «l» bandi (Qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlangan.

В Термезе мужчина ранил 13-летнего мальчика из-за того, что тот срывал с дерева довчу
12 апреля примерно в 19:45 часов 46-летний Ш. Урал находясь у своего дома расположенного в махалле «Кокилдор-ота» города Термеза, увидел что, несовершеннолетний (13 лет) Т. Азизбек срывает не поспевший урюк (довча) с дерева. Мужчина велел мальчику уйти, однако не смотря на предупреждения между ними завязалась ссора в результате которой Ш. Урал нанёс один удар в область живота несовершеннолетнему Т. Азизбеку, сообщает Следственный департамент.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы, Т.Азизбек получил опасное для жизни и здоровья телесное повреждение.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД города Термеза в отношении Ш. Урала возбуждено уголовное дело по пункту «л» части 2 статьи 104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса республики Узбекистан, и он был задержан в процессуальном порядке. Расследования продолжается.