«O‘zbektelekom» AK muhandisi «Toshkent yoshlar forumi» doirasida «Yilning eng yaxshi yosh ixtirochisi» nominatsiyasi g‘olibi bo‘ldi. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar berdi.
Poytaxtimizdagi Kongress-hollda bo‘lib o‘tgan «Toshkent yoshlar forumi-2021» doirasida tegishli nominatsiyalar bo‘yicha tanlovlar g‘oliblarini taqdirlash marosimi o‘tkazildi. Xususan, «Yilning eng yaxshi yosh ixtirochisi» nominatsiyasida «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasi «Telekommunikatsiya va personalni rivojlantirish markazi» filialining innovatsiya va AKTni joriy etish xizmati yetakchi muhandisi Abbos Nasimov g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. U hokimlik xodimlarining ish jarayonini avtomatlashtirish imkonini beruvchi «Smart hokimiyat» innovatsion loyihasini taqdim etgandi.
Abbos Nasimov 1998-yilda Buxoro viloyatining G‘ijduvon tumanida tug‘ilgan. 2021-yilda Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetini tamomlaganidan so‘ng kompaniya bo‘limiga ishga joylashgan. Yosh xodimning ishga ijodiy va mas’uliyat bilan yondashishi, o‘zini ijobiy tomondan ko‘rsatishi uning kelajakda bunday nufuzli tadbirda g‘olib bo‘lishiga zamin yaratdi.
Forum O‘zbekistonda ikkinchi bor o‘tkazilmoqda: 2020-yilda 10 mingdan ortiq yoshlar ishtirok etgan bo‘lsa, bu yil 15 ming nafarga yaqin yoshlardan qatnashish uchun arizalar kelib tushdi.

Инженер АК «Узбектелеком» победил в номинации «Лучший молодой изобретатель года» в рамках «Ташкентского молодежного форума»
Аббос Насимов.
Как сообщает пресс-служба компании, инженер АК «Узбектелеком» победил в номинации «Лучший молодой изобретатель года» в рамках «Ташкентского молодежного форума»
Всем известно, что столичном Конгресс-холле состоялся «Ташкентский молодежный форум-2021». В рамках форума прошла церемония награждения победителей конкурсов по соответствующим номинациям. Примечательно, что ведущий инженер службы по внедрению инноваций и ИКТ филиала «Центр развития телекоммуникаций и персонала» АК «Узбектелеком» Аббос Насимов победил в номинации «Лучший молодой изобретатель года». Он представил инновационный проект «Smart hokimiyat», позволяющий автоматизировать рабочий процесс работников хокимиятов.
Аббос Насимов родился в Гиждуванском районе Бухарской области в 1998 году. Окончил Ташкентский университет информационных технологий имени Аль-Хоразмий в 2021 году и сразу по окончанию вуза устроился работать в подразделении компании. Молодой человек проявил себя с положительной стороны, подходя к работе креативно и ответственно, что и помогло ему в дальнейшем стать победителем в таком престижном мероприятии.
Примечательно, что Форум такого масштаба проводится в Узбекистане уже во второй раз. Число желающих выразить свое мнение касательно развития нашей страны, а также получить мотивирующий опыт от преуспевающих представителей различных сфер, заметно увеличивается. Если в 2020 году в нем приняли участие более 10 тысяч молодых людей, то в текущем поступило порядка 15 тысяч заявок от молодежи.