Toshkentcha «forsaj». Olib qochilgan «Lasetti»ni to‘xtatgan podpolkovnik taqdirlanadi
Toshkent shahar IIBB xodimi o‘z hayotini xavf ostiga qo‘yib, avtomobil olib qochganlikda gumonlanuvchi va Toshkent viloyatidagi hamkasblarining qidiruvida bo‘lgan shaxsni to‘xtatdi.
Toshkent viloyatida 29 yoshli Feruz M. 25 yoshli Abubakir T.ga tegishli bo‘lgan «Lasetti» rusumli avtomobilni olib qochdi. Ushbu fakt asosida O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi («Transport vositasini olib qochish») bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atildi. Gumonlanuvchini qo‘lga olish bo‘yicha choralar ko‘rish tadbirlari boshlandi.
27-oktyabr kuni taxminan soat 06.15da, davlat raqamlari olib qochilgan avtomobilniki bilan bir xil bo‘lgan transport vositasi Chilonzor tumanidagi Bunyodkor ko‘chasida YPX va PPX xodimlarining nazariga tushdi. Ammo haydovchi xodimlarning transport vositasini to‘xtatish haqidagi qonuniy talabini bajarmasdan, harakatni davom ettirdi.
Chilonzor tumani IIO FMB jamoat tartibini saqlash bo‘linmasi boshlig‘i podpolkovnik Rixsiyev Toxir yengil mashinada navbatchilik olib borayotganda olib qochilgan avtomobilni ko‘rib qoladi. G‘arazgo‘y qochishga uringaniga qaramasdan, o‘z avtomobilida uni yo‘lni chetiga qisib to‘xtatgan Rixsiyev T. tomonidan qo‘lga olindi.

«Форсаж» по-ташкентски: Сотрудник ГУВД остановил угнанный автомобиль, прижав его к обочине
В Ташкентской области 29-летний Феруз М. совершил угон автомобиля марки «Ласетти», принадлежащего 25-летнему Абубакиру Т. По данному факту ГУВД Ташкентской области было возбуждено уголовное дело по статье 267 («Угон транспортного средства») Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Был объявлен план «Перехват».
По данным столичного ГУВД, 27 октября примерно в 06.15 часов автомобиль с государственным номерным знаком совпадающий с тем, что был заявлен в ориентировке, был замечен сотрудниками ДПС и ППС на улице Бунёдкор в Чиланзарском районе столицы. Однако водитель проигнорировал законные требования сотрудников об остановке транспортного средства и продолжил движение.
Начальник отделения охраны общественного порядка УКД ОВД Чиланзарского района подполковник Рихсиев Тохир во время несения дежурства ехал на легковом автомобиле и заметил угнанную машину. Злоумышленник попытался скрыться, но был задержан Рихсиевым Т., который прижал его автомобиль собственной машиной к обочине.