Toshkentda issiqlik va issiq suv tariflari 15 foizga oshiriladi
Toshkent shahar aholisi va yuridik shaxslari uchun issiqlik va issiq suv ta’minoti xizmatlari tariflari 15 foizga oshiriladi.
Bu haqdagi qaror Xalq deputatlari Toshkent shahri kengashi tomonidan ma’qullandi.
Hujjatga muvofiq, «Veolia Energy Tashkent» firmasi tomonidan ko‘rsatiladigan aholiga issiqlik va issiq suv ta’minoti xizmatlarining yangi chakana tarifi 15 foizga oshadi va 105 754 so‘m/Gkal o‘rniga 121 617 so‘mni tashkil etadi.
Yuridik shaxslar uchun tarif ham 15 foizga oshadi — bir Gkal uchun 212 606 so‘mdan 244 497 so‘mgacha.
Hujjatda yangi tariflarning kuchga kirish sanasi keltirilmagan.
Eslatib o‘tamiz, aholiga issiqlik ta’minoti va issiq suv xizmatlari uchun tariflar oxirgi marta joriy yilning 2 aprelidan 15 foizga ko‘tarilgan edi. Yuridik shaxslar uchun ko‘rsatiladigan xizmatlar esa oxirgi marta 2023 yilning dekabrida oshgan.

В Ташкенте повысят стоимость отопления и горячей воды на 15%
Тарифы на горячее водоснабжение и отопление в Ташкенте увеличатся на 15%, согласно решению Кенгаша народных депутатов, принятому 12 сентября.
Теперь стоимость для населения составит 121 617 сумов за Гкал, вместо прежних 105 754 сумов. Для юридических лиц тарифы вырастут с 212 606 сумов до 244 497 сумов за Гкал. Однако дата начала действия новых тарифов пока не объявлена.
Это уже второе повышение тарифов для населения в 2024 году — первое произошло 2 апреля после завершения отопительного сезона. Тарифы для юридических лиц и бюджетных организаций в последний раз повышались в декабре 2023 года.