Abdulaziz Komilov AQShga boradi va e’tiqod erkinligi tadbirida qatnashadi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya 2019 yilning 21-29 sentyabr kunlari AQShga tashrif buyuradi. Bu haqda tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmati xabar berib o‘tdi.
Delegatsiya BMT Bosh Assambleyasining 74-sessiyasida, jumladan E’tiqod erkinligini himoya qilish Global chaqiruvi taqdimotiga bag‘ishlangan yuqori darajadagi tadbirda, Iqlim ta’sirlari bo‘yicha BMT Sammitida, «Markaziy Osiyo - AQSh» («K5+1») shaklida va Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo‘yicha kengashining (OHIChK) vazirlar uchrashuvlarida ishtirok etadi hamda Nyu-York shahrida xorijiy mamlakatlar delegatsiyalari bilan qator ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazadi.
Tashrif dasturida Vashington shahrida AQSh rasmiy shaxslari bilan muzokaralar o‘tkazish va O‘zbekiston-AQSh kun tartibi masalalarini muhokama qilish ham ko‘zda tutilgan.

Абдулазиз Камилов примет участие в 74-й сессии Генассамблеи ООН
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 21-29 сентября 2019 года посетит США, где примет участие в 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства.
Делегация, в том числе примет участие в мероприятии высокого уровня, посвященном представлению Глобального призыва по защите свободы вероисповедания, Саммите ООН по климатическим действиям, а также министерских встречах в формате «Центральная Азия - США» («С5+1») и Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА), проведет в городе Нью-Йорке ряд двусторонних встреч с руководителями зарубежных делегаций.
Программой визита также предусмотрено проведение в городе Вашингтоне переговоров с официальными лицами США для обсуждения вопросов узбекско-американской повестки дня.