Shavkat Mirziyoyev ilk marta o‘z oilasi haqida gapirdi (video)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ilk marta o‘z oilasi — farzandlari va nevaralari tarbiyasi haqida gapirdi.
Kecha, 24-iyul kuni O‘zbekistonning bir qator telekanallari orqali «Janob Prezident» nomli hujjatli film namoyish etilgandi. Ushbu filmning yakuniy qismida Shavkat Mirziyoyev oilasi haqida gapirgan.
«Hayotda eng katta narsa har bir inson uchun bu oila. Oila men uchun muqaddas. Muqaddasligi shuki, avvalambor, qayerda ishlashingdan, kim bo‘lishingdan qat’i nazar, oilada tarbiya, muhit, halollik, mehr-oqibatga e’tibor berilmasa, hech qachon kerakli natijaga erishilmaydi. Shuning uchun men farzandlarimning tarbiyasiga juda katta e’tibor berganman. Farzandimga ham, nevaramga ham alohida munosabatim bor, har birining niyatini, istagini bilaman. Agar oila bilan bo‘lsang, o‘zingni baxtli deyishga to‘liq haqing bor. Faqat oilam emas, xalqim ham baxtli bo‘lsa, men o‘zimni baxtli his qilaman», degan Prezident.

Шавкат Мирзиёев впервые рассказал о своей семье (видео)
24 июля на странице президента в Facebook показали документальный фильм, посвященный 61-летию Шавката Мирзиёева.
В интервью президент поделился мыслями о своей семье и том, что для него значит счастье. Мирзиёев считает, самое главное в жизни каждого человека — это семья.
«Семья для меня священна. Священна тем, что где бы ты ни работал, кем бы ты ни был, если в семье не будет воспитания, среды, честности, отношений, никогда не будет результата. Поэтому я уделяю большое внимание воспитанию своих детей. У меня отдельная связь с каждым моим ребенком, внуком. Знаю характер каждого внука, их мечты, желания», — сказал он.
«Когда человек вправе говорить, что он счастлив? Только если ты счастлив с семьей. Я считаю себя счастливым когда счастлива не только моя семья, но и мой народ», — добавил Мирзиёев.