Vladimir Norov Qozog‘istonga boradi
Ertaga, 8 iyun kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov Nur-Sulton shahrida bo‘lib o‘tadigan «Markaziy Osiyo – Xitoy» shaklidagi uchinchi vazirlar uchrashuvida ishtirok etadi.
Tadbir davomida tomonlar diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligi munosabati bilan 2022 yil 25 yanvarda bo‘lib o‘tgan “Markaziy Osiyo – Xitoy” onlayn sammitida davlatlar rahbarlari tomonidan e’lon qilingan tashabbuslarni amalga oshirish yo‘llarini, shuningdek siyosiy-diplomatik, savdo-iqtisodiy, transport va madaniy-gumanitar sohalardagi ko‘p tomonlama hamkorlikni yanada kengaytirishning dolzarb masalalarini muhokama qilishlari aytilgan.
Tashrif doirasida ushbu turli davlatlar delegatsiyalar rahbarlari bilan ikki tomonlama uchrashuvlar ham rejalashtirilgan.

Владимир Норов посетит Казахстан
8 июня и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов примет участие в третьей министерской встрече в формате «Центральная Азия – Китай», которая состоится в городе Нур-Султане (Республика Казахстан).,
В ходе мероприятия стороны планируют обсудить пути реализации инициатив, озвученных главами государств 25 января 2022 года на онлайн-саммите «Центральная Азия – Китай» по случаю 30-летия установления дипломатических отношений, а также актуальные вопросы дальнейшего расширения многостороннего сотрудничества в политико-дипломатической, торгово-экономической, транспортной и культурно-гуманитарной сферах.