Bugun Toshkentda «WBC Silver» kamari uchun jang tashkil etiladi
Bugun, 5-may kuni poytaxtimizdagi «O‘zbekiston» sport majmuasida professional boks kechasi bo‘lib o‘tadi, deb xabar berdi «O‘zA».
Mazkur musobaqada bokschilarimiz bilan birga Rossiya, Tanzaniya, Indoneziya, Gruziyadan kelgan charm qo‘lqop ustalari o‘zaro raqobatlashadi.
O‘zbekiston professional boks federatsiyasi tomonidan tashkil etilayotgan mazkur boks kechasida jami sakkizta jang o‘tkaziladi. Kechaning markaziy jangi hamyurtimiz Azizbek Abdug‘ofurov va rossiyalik Vladimir Chudinov o‘rtasida o‘tadi. Ular 12 raund davomida «WBC Silver» kamari uchun ringga ko‘tariladi.
Shuningdek, musobaqada hamyurtlarimizdan Qudratillo Abdukahhorov, Jasur Ahmadjonov, Olimjon Nazarov, Ulug‘bek Sobirov, Umid Rustamov, Begzod Tursunbayev, Jamshid Najmiddinov ringga ko‘tariladi.

Сегодня в Ташкенте состоится борьба за пояс «WBC Silver»
5 мая в Ташкентском спортивном комплексе «Узбекистан» состоится профессиональная боксерская встреча, сообщает «УзА».
В ходе всречи наши боксеры будут соревноваться с боксерами из России, Танзании, Индонезии и Грузии.
В боксерскую ночь, организованную Федерацией профессионального бокса Узбекистана, состоится восемь боев. Центральная битва ночи пройдет между нашим соотечественником Азизбеком Абдугафуровым и Владимиром Чудиновым из России. Они будут бороться за серебрянный пояс «WBC» в течение 12 раундов.
В турнире также будут участвовать Кудратилло Абдукахоров, Джасур Ахмаджонов, Олимжон Назаров, Улугбек Собиров, Умид Рустамов, Бегзод Турсунбаев и Джамшид Наджмиддинов.