Toshkentda yangi nodavlat universitet ochiladi
O‘zbekistonda yana bir yangi universitet — Vazirlar Mahkamasining qarori bilan IT-Park University tashkil etiladi.
Universitet mas’uliyati cheklangan jamiyat shaklidagi axborot texnologiyalari sohalari bo‘yicha kadrlar tayyorlovchi nodavlat oliy ta’lim tashkiloti hisoblanadi.
Universitetda ta’lim faoliyati 2022/2023 o‘quv yilidan boshlanadi hamda talabalarni o‘qitish to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi. Ja’lim jarayoni kredit-modul tizimi asosida tashkil etiladi.
Shuningdek, o‘qitish axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan hamda Internet jaxon axborot tarmog‘idan foydalangan holda masofaviy ta’lim shaklida olib boriladi, shuningdek, «Ta’lim to‘g‘risida»gi qonunga muvofiq boshqa ta’lim shakllarida ham amalga oshirilishi mumkin.
Bitiruvchilarga O‘zbekistonda oliy ta’lim to‘g‘risidagi hujjat sifatida tan olinadigan universitet tomonidan belgilangan namunadagi diplom beriladi.

В Ташкенте создан цифровой университет «IT-Park University»
Постановлением Правительства создан цифровой университет «IT-Park University» (№297 от 01.06.2022 года).
Университет является негосударственной организацией высшего образования в форме общества с ограниченной ответственностью.
В Университете ведется подготовка кадров с высшим образованием в области информационно-коммуникационных технологий, разработки программного обеспечения, управления информационными системами и компьютерными сетями.
Образовательная деятельность начинается с 2022/2023 учебного года, обучение студентов осуществляется на платно-контрактной основе.
Образовательный процесс будет организован на основе кредитно-модульной системы.
Обучение в вузе осуществляется в форме дистанционного обучения, а также может осуществляться в других формах обучения в соответствии с законодательством.