Arisdagi portlashlarda halok bo‘lganlar va yaralanganlar soni ma’lum qilindi
Qozog‘iston sog‘liqni saqlash vazirligi matbuot xizmati tomonidan Aris shahridagi portlashlar natijasida halok bo‘lganlar va yaralanganlar soni ma’lum qilindi.
Ayni vaqtda kasalxonalarda 50 bemor qolmoqda. To‘rt nafar og‘ir yaralanganlar Nur-Sulton va Olma-Ota shaharlariga yuborilgan.
Umumiy hisobda 409 nafar inson portlashlardan jabr ko‘rib, tibbiyot muassasalariga murojaat qilgan. Ulardan 329 kishiga tibbiy yordam ko‘rsatilgan bo‘lsa, 80 nafari kasalxonaga yotqizilgan.
Eslatib o‘tamiz, 24 iyunda Aris shahri yaqinida joylashgan qurol-yarog‘ omborida yong‘in kelib chiqqan va o‘q-dorilar portlay boshlagan edi. Portlashlar natijasida 3 kishi halok bo‘lgan. Shahar aholisi esa evakuatsiya qilingan.

50 пострадавших от взрывов в Казахстане остаются на лечении в больницах
Пресс-служба Министерства здравоохранения Казахстана сообщила, что 50 пострадавших в результате взрывов в городе Арысь в Казахстане остаются на лечении в больницах.
В настоящее время в больницах остаются 50 пациентов. Четыре тяжёлых пациента переведены в Нур-Султан и Алма-Ату, — говорится в сообщении.
409 человек обратились за помощью в медучреждения, из них 329 получили амбулаторную помощь, 80 были госпитализированы.
24 июня на одном из военных складов, расположенном близ Арыси, произошёл пожар, в результате которого стали взрываться боеприпасы. Погибли три человека. Население города эвакуировали.