Dunyodagi eng baland bo‘yli jirafa aniqlandi
Avstraliya hayvonot bog‘ida dunyodagi eng baland bo‘yli jirafa sifatida Ginnesning rekordlar kitobiga kiritilgan jonivor yashaydi. Uning bo‘yi besh yarim metrdan iborat, deya xabar berdi «Upi».
Irvin Bindining oilasi Kvinslend shtat Birva shahridagi hayvonot bog‘iga egalik qiladi. Ular ijtimoiy tarmoqlar orqali Forrest ismli jirafasi dunyodagi eng balandli bo‘yli jonivor deb tan olinganini e’lon qilishdi.
«Bizning qadrdon Forrestimiz dunyodagi eng baland bo‘yli jirafa sifatida Ginnesning rekordlar kitobiga kiritildi! Biz baland bo‘yli jonivorimizdan faxrlanamiz, uning katta va mehribon yuragi bor», — deb yozadi Irvin.
Forrest jirafalarni ko‘paytirish dasturida ishtirok etadi. Uning o‘n ikkita bolasi bor. Yaqinda yana bir jirafa bolasi dunyoga kelishini kutishmoqda.

Австралийский жираф признан самым высоким в мире
В австралийском зоопарке живет жираф, попавший в Книгу рекордов Гиннеса как самый высокий в мире. Его рост составляет пять с половиной метров, сообщает Upi.
Семья Ирвина Бинди владеет зоопарком в городе Бирва, штат Квинсленд. В социальных сетях они объявили о том, что их жираф по имени Форрест официально признан самым высоким в мире жирафом.
«Наш дорогой Форрест попал в Книгу рекордов Гиннеса, как самый высокий жираф из ныне живущих! Мы гордимся нашим рослым парнем, у него большое и доброе сердце», — написал Ирвин в своем посте.
Форрест участвует в программе по разведению жирафов. Он стал отцом двенадцати малышей. В скором времени ожидается рождение еще одного его детеныша.