Навоийда 24 ёшли йигит рашк туфайли қўлини қонга ботирди
2021 йилнинг 20 апрель куни соат 21:30 ларда 24 ёшли Х.Дониёр Навоий шаҳар С.Айний кўчасида яшовчи таниши 28 ёшли Х.Нигора ўзининг яшаш хонадонида 29 ёшли А.Жамшид билан ўзаро гаплашиб турганлигини кўриб қолиб, рашк туфайли ошхона пичоғи билан Х.Нигора ва А.Жамшидларнинг қорин соҳасига қасддан бир маротабадан уриб жароҳат етказган.
Мазкур ҳолат юзасидан Навоий шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Х.Дониёрга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 104-моддаси 2-қисми «л» банди (қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.

24-летний молодой человек из-за ревности ранил ножом девушку и её знакомого
20 апреля примерно в 21:30 часов 24-летний мужчина Х. Д. наведался в гости к своей 28-летней знакомой Х. Н., но увидел, что девушка в это время разговаривает с 29-летним мужчиной А. Ж. Мужчина приревновал её к последнему, схватил кухонный нож и умышленно нанёс один удар обоим в область живота. Об этом сообщила пресс-служба Следственного департамента при МВД.
По данному факту Следственным отделением при УВД города Навоий в отношении Х. Дониёра возбужденно уголовное дело по п. «л» ч. 2 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.