Йўлга ағдарилган «Дамас»га «Исузу» келиб урилди. Қурбонлар бор
Кеча, 29 август куни соат 17:30ларда Наманган вилоятининг Учқўрғон тумани «Наврўз» МФЙда яшаган 52 ёшли А.А. бошқарувидаги «Дамас» русумли автомашинасини «Тегирмон» МФЙ ҳудудидан ўтувчи «Учқўрғон-Хақулобод» йўлида ҳайдаб кетаётиб, бошқарувни эплай олмай йўлнинг қарама-қарши томонига ағдарилган.
Бу вақтда шу йўналишда ҳаракатланиб келаётган Андижон вилоятида яшовчи 24 ёшли С.М. бошқарувидаги «Исузу» русумли юк автомашинаси унга келиб урилган.
Натижада «Дамас» автомашинаси ҳайдовчиси А.А. жароҳат олиб воқеа жойида, унинг икки нафар йўловчилари эса касалхонага олиб келинганида вафот этган. Ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Учкургане водитель «Дамаса» не справившись с управлением, вылетел на встречную. В него врезался грузовик
29 августа в Учкурганском районе Наманганской области в 17.30 часов, 52-летний житель махалли «Навруз» А.А., управляющий автомобилем марки «Damas» на 17-м км автомагистрали Учкурган – Хаккулабад, пролегающей по махалле «Тегирмон», не справился с управлением, перевернулся и вылетел на встречную полосу, в результате чего столкнулся с грузовым автомобилем марки «Isuzu», которым управлял 24-летний житель Алтынкульского района С.М. Об этом сообщили в пресс-службе МВД.
В результате ДТП водитель автомобиля «Damas» от полученных травм скончался на месте происшествия, два пассажира автомобиля «Damas» - 63-летний Н.А. и 45-летний А.Н. были госпитализированы, но несмотря на оказанную медицинскую помощь скончались в больнице. Возбуждено уголовное дело, ведется следствие.