Ўзмиллийбанк АЖ кўмагида Наманганда замонавий клиника фаолият юритмоқда
Ўзмиллийбанк АЖ томонидан ўтган ҳафта Наманган вилоятига пресс-тур ташкил этилди. Журналистлар сафар давомида «Doctor-А» МЧЖ фаолияти билан танишдилар.
Таъкидлаш жоизки, «Doctor-А» клиникаси — замонавий, юқори технологияли, кучли диагностика ва даволаш ресурсларига эга, ўз ишини биладиган ва севадиган малакали мутахассисларни жамлаган тиббий марказ ҳисобланади. Мазкур клиникада неврология, эндокринология, гинекология, гастроентерология, урология, оториноларингология, стоматология, кардиожарроҳлик соҳаларида 30 дан ортиқ малакали мутахассислар дардига шифо излаб мурожаат қилган инсонларга хизмат кўрсатади, бир сўз билан айтганда, клиникада бутун оила учун кенг турдаги тиббий хизмат турлари кўрсатилади.
Шунингдек, Ўзмиллийбанк томонидан ажратилган 1 миллион 363 минг АҚШ доллари кредит маблағи ҳисобидан мазкур клиника томонидан аҳолига юқори сифатли тиббий хизмат кўрсатиш мақсадида учун клиникада Голландия давлатидан МРТ, рақамли рентген, рақамли УЗИ аппарати, ЛОР-комбайн каби бир қатор тиббий асбоб-ускуналар сотиб олинди.
«Doctor-А» тиббий марказининг хизматларидан кунига 400 га яқин бемор фойдаланиши мумкин, шунингдек, 100 дан ортиқ ётоқли стационар поликлиника ҳам мавжуд.

При помощи Узнацбанка в Намангане открылся медицинский центр
Как мы сообщали ранее, Национальный банк Узбекистана организовал в Намангане пресс-тур для журналистов. Следующим пунктом назначения стала клиника ООО «Doctor-A».
Клиника «Doctor-A» — это современная, высокотехнологичная клиника, обладающая мощным диагностическим и лечебными ресурсами, квалифицированные специалисты, знающие и любящие свою работу. В данной клинике работают более 30 квалифицированные специалисты в области неврологии, эндокринологии, гинекологии, гастроэнтерологии, урологии, оториноларингологии, стоматологии, кардиохирургии, одним словом клиника предлагает широкий спектр медицинских услуг для всей семьи.
А также для оказания качественного медицинских услуг населению за счет выделенных средств Узнацбанком в размере 1 млн. 363 тысячи долларов США, клиникой куплено ряд медоборудований, такие как МРТ, цифровой рентген, цифровой аппарат для УЗИ, а также ЛОР - комбайн из Голландии.
Услугами медицинского центра «Doctor-A» могут пользоваться около 400 пациентов в день, а также имеется стационарная клиника, насчитанная на более 100 мест.