4 тонна истеъмолга яроқсиз гўшт маҳсулотлари тўхтатиб қолинди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Кўкдала туман бўлими томонидан ИИБ ва ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш бўлими ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилди.
Рейд тадбирида «Қарши-Самарқанд» йўналишида ҳаракатланаётган «ISUZU» русумли юк автомашинаси тўхтатилиб кўздан кечирилганда, жами 4 000 килограмм истеъмолга яроқсиз қорамол гўштини ўтказиш мақсадида бўлган фуқаролар аниқланиб, маҳсулотлар ашёвий далил сифатида олинган.
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 186-моддаси (хавфсизлик талабларига жавоб бермайдиган товарларни ўтказиш мақсадини кўзлаб ишлаб чиқариш, сақлаш, ташиш ёхуд ўтказиш, ишлар бажариш ёки хизматлар кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Из Карши в Самарканд пытались провезти четыре тонны испорченного мяса
В Кукдалинском районе Кашкадарьинской области остановили граждан, которые везли непригодное к употреблению мясо. Об этом сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре.
В частности, в Кукдалинском районе был остановлен грузовик «Isuzu», направлявшийся из Карши в Самарканд. В ходе осмотра транспортного средства установлено, что граждане О. Х. и Ж. В. перевозили 4 тонны непригодной к употреблению говядины. В результате мясная продукция была изъята в качестве вещественного доказательства.
По данному факту заведено уголовное дело по статье "Производство, хранение, перевозка в целях сбыта либо сбыт товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.