Чихуахуа юраги хуруж қилиб қолган эгасининг ҳаётини сақлаб қолди
Американинг Шимолий Каролина штатида чихуахуа зотига мансуб ит юраги хуруж қилиб қолган эгасининг ҳаётини қутқариб қолди. Бу ҳақда «UPI» сайти хабар берган.
86 ёшли Руди Армстронг Бу-Бу лақабли ити билан сузувчи уйда яшайди. Бир куни америкалик фахрийнинг юраки хуруж қилиб қолди. Бир қўли билан бир оёғини қимирлатолмай қолганидан телефонгача етиб боролмади.
«У ерда кимдир мени тасодифан топиб олишларини кутиб ётгим келмади. Шунинг учун Бу-Будан ёдрам сўрадим», — дейди Армстронг.
Ит эгасининг ёнидан югуриб чиқиб кетган ва бир оздан сўнг қандайдир ишчи билан қайтиб келган. Ўша одам тез ёрдамни чақирган. Армстронгни шифохонага ётқизишди ва беш кундан сўнг ити билан кўришди.

Чихуахуа спасла жизнь перенесшего сердечный приступ хозяина
Собака породы чихуахуа в американском муниципалитете Ориентал, штат Северная Каролина, спасла жизнь хозяина, у которого произошел сердечный приступ. Об этом сообщает сайт UPI.
86-летний ветеран Руди Армстронг живет в плавучем доме со своей собакой по кличке Бу-Бу. У американца случился сердечный приступ, и он не сумел дотянуться до телефона, так как не мог пошевелить одной рукой и одной ногой.
«Я не хотел лежать там, пока кто-нибудь случайно не нашел бы меня, поэтому сказал: «Бу-Бу, помоги мне немного», — рассказал Армстронг.
Собака убежала от своего хозяина и через некоторое время вернулась вместе с рабочим, который вызвал скорую помощь. Армстронга госпитализировали, и через пять дней он воссоединился со своей собакой.
«У меня слезы льются. Я так скучал по ней», — сказал житель плавучего дома, когда снова встретился с Бу-Бу.