Дин ишлари бўйича қўмита раиси ўзгарди
Абдуғофур Аҳмедов Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Дин ишлари бўйича қўмита раиси лавозимидан озод этилди. Унинг ўрнида Содиқ Донақулович Тошбоев иш бошлади. Бу ҳақда Kun.uz хабар берди.
Содиқ Тошбоев 1978 йилда Самарқанд вилояти Иштихон туманида туғилган. Маълумоти олий, 1999 йилда Г.Плеханов номидаги Россия Иқтисодиёт Академияси Тошкент филиалини тамомлаган, маълумоти бўйича мутахассислиги — иқтисодчи, сиёсатшунос ва тизимли таҳлилчи. У 2001-2002 йилларда «Ўзагросуғурта» Самарқанд филиали етакчи мутахассиси, 2004-2018 йилларда ҳарбий қисм ҳарбий хизматчиси бўлган.
У 2018 йилдан буён Андижон вилояти ҳокимининг жамоат ва диний ташкилотлар билан алоқалар бўйича ўринбосари лавозимида ишлаб келаётганди.

Сменился глава Комитета по делам религий
Абдугофур Туйчибоевич Ахмедов освобождён от должности председателя Комитета по делам религий при Кабинете министров.
Новым руководителем Комитета назначен Содик Донакулович Тошбоев, с 2018 года работавший заместителем хокима Андижанской области по связям с общественными и религиозными организациями, сообщает Газета.uz.
Содик Тошбоев в 1978 году родился в Иштиханском районе Самаркандской области. Окончил филиал Российского экономического университета имени Г. В. Плеханова в Ташкенте (1999). Начинал работу главным бухгалтером центра семеноводов Управления сельского и водного хозяйства Самаркандской области (1999), ведущим специалистом филиала «Узагросугурта» (2001−2002). Он также работал военнослужащим военной части (2004−2018).