Ўзбекистонга Эрондан илиқ ва қуруқ ҳаво кириб келади
Қисқа вақтга ҳаво совуқ бўлганидан сўнг, бугун ва дам олиш кунларида Ўзбекистон ҳудудига Эрон ҳудудларидан илиқ ва қуруқ ҳаво кириб келиши бошланади.
Бугун республиканинг кўпчилик вилоятларида ҳаво очиқ бўлиши кутилмоқда, ҳароратнинг кундузги максимуми 23-25° ни, баъзи жойларда 8-30° гачани ташкил этади.
Эртага Ўзбекистон ҳудудининг катта қисмида ҳаво булутли бўлади. Ёмғир кутилмайди ва ҳарорат деярли ўзгармайди.
Якшанба куни республика ҳудудининг катта қисмида ҳаво кам булутли бўлади. Кундуз кунги ҳарорат 27° га, жанубда ва чўл ҳудудларида 30° га етади.
Эслатиб ўтамиз, энг илиқ йилларда ушбу кунлардаги ҳаво ҳарорати 32-35°, жанубда 36-38° бўлган.
Тошкент ва Наманган вилоятларининг тоғли ҳудудларида 2200 м дан юқорида қор кўчиши хавфи сақланиб қолмоқда.

Будет жарко: опубликован прогноз погоды на выходные
После непродолжительного похолодания, сегодня и в ближайшие выходные на территорию Узбекистана вновь восстановится вынос теплого и сухого воздуха с районов Ирана, сообщает Узгидромет.
Сегодня по большинству областей республики ожидается ясная погода, дневной максимум температуры составит 23-25°, местами до 28-30°.
Завтра большей части территории Узбекистана будет облачно. Дождей не ожидается и температурный фон практически не изменится.
В воскресенье по большей части территории республики будет малооблачно. Температура в дневные часы достигнет 27°, по югу и пустынной зоне 30°.
Напомним, что в самые теплые годы температура в эти дни достигала 32-35°, по югу 36-38°.
По горным районам Ташкентской и Наманганской областей свыше 2200 м ещё сохраняется лавинная опасность.