«Hi-tech bank» банкрот деб эълон қилинди
Тошкент туманлараро иқтисодий суди «Hi-tech bank» хусусий акциядорлик тижорат банкини банкрот деб топиш тўғрисидаги ҳал қилув қарорини чиқарди.
Шунга асосан Марказий банк Бошқарувининг тегишли қарорига асосан «HI-TECH BANK» хусусий акциядорлик тижорат банкининг тугатиш комиссияси ваколати тугатилганлиги ҳамда суд томонидан М.Гизатулин тугатиш бошқарувчиси этиб тайинланганлиги маълум қилинди.
Эслатиб ўтамиз, ўтган йилнинг октябрида Марказий банк қоидабузарликлар содир этгани учун «Туркистонбанк» ва «Hi-tech bank»нинг лицензиясини бекор қилганди.

Суд признал Hi-Tech Bank банкротом
Ташкентский межрайонный экономический суд своим решением от 17 марта признал акционерный коммерческий банк Hi-Tech Bank банкротом. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.
Ранее согласно постановлениям правления Центрального банка от 7 октября прошлого года, у частного акционерного коммерческого банка HI-TECH BANK, а также у частного акционерного коммерческого банка «Туркистон» были отозваны лицензии на право осуществления банковской деятельности.
Кроме того, ликвидационная комиссия банка также прекратила свою работу. Суд назначил М. Гизатулина ликвидационным управляющим для проведения процедуры ликвидационного производства.