Жиззахда 59 кишига сохта ҳужжатлар билан микроқарз олганлар ушланди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг маълум қилишча, фуқароларнинг мурожаатларига асосан вилоятнинг Шароф Рашидов туманида ўтказилган терговга қадар текширувда, фуқаро Ш.А. ва бошқалар «J.I.» МЧЖда ишламаган 59 нафар фуқаро номига сохта ҳужжатларни расмийлаштириш орқали банк муассасасидан жами 1,6 млрд сўм микроқарз олишга эришиб, ушбу маблағларни фирибгарлик йўли билан ўзлаштирганликлари аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ва 228-моддаси (ҳужжатлар, штамплар, муҳрлар, бланкалар тайёрлаш, уларни қалбакилаштириш, сотиш ёки улардан фойдаланиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

В Джизаке мошенники оформили микрозаймы на имя 59 человек
В Джизаке мошенники оформили микрозаймы на имя 59 человек. Об этом сообщили в Департаменте при Генпрокуратуре.
В ходе доследственной проверки, проведенной на основании нескольких граждан, стало известно, что гражданин Ш.А. и другие лица оформили поддельные документы на имя 59 человек, которые не работали на предприятии ООО «Ж.И.» и получили микрозаймы в размере 1,6 млрд сумов и присвоили эти деньги.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статьям 168 и 228 Уголовного кодекса, ведется следствие.