Наманган йўлида 3 та «МАN» юк машинаси ёниб кетди, уч киши ҳалок бўлган
Бугун, 15 январ куни соат 16:09 да Наманган вилоятининг Поп тумани «Қўшминор» МФЙ ҳудудида кетма-кет ҳаракатланиб кетаётган 3 та «МАN» русумли юк автомобили иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Бу ҳақда ФВВ хабар берди.
ЙТҲ оқибатида юк автомобилларида ёнғин келиб чиққан. Биринчи юк автомобили ёқилғи ташишга мўлжалланган бўлиб, мазут, иккинчи автомобилга кўмир, учинчи автомобилга бўёқ маҳсулотлари ортилган бўлган.
Ҳодиса оқибатида юк автомобилларида бўлган 3 киши ҳалок бўлган.
Воқеа жойига вилоят ва туман ФВБ раҳбарлари, тегишли ташкилотлар ходимлари етиб борган. Ҳозирда ИИБ тезкор тергов гуруҳи томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

В Намангане сгорели три грузовика MAN, погибли трое
Сегодня, 15 января примерно в 16:09 в Папском районе Наманганской области произошло ДТП с участием трех грузовых автомобилей MAN, которые ехали друг за другом. Об этом сообщает пресс-служба МЧС.
В результате в автомобилях произошло возгорание. Первый грузовик предназначался для перевозки топлива, мазута, второй грузовик был загружен углем, а третий – лакокрасочной продукцией.
В результате инцидента погибли три человека.
На место прибыли руководители областного и районного УЧС, соответствующих организаций. В настоящее время вкдется следствие.