Нигериядаги мактабдан қарийб 300 қиз ўғирлаб кетилди
Нигерия шимолидаги Жангебе шаҳрида бир гуруҳ қуролланган кишилар қизлар ўқийдиган давлат ўрта мактаб-интернатининг 300 дан ортиқ ўқувчисини ўғирлаб кетишди. Бу ҳақда ушбу мактаб ходимларига асосланиб ТAСС хабар берди.
Уларнинг сўзларига кўра, одамлар тунги соат бирларда мактаб-интернат биносига йўлтанламас ва мотоциклларда келишган. Ҳужум қилувчилар давлат хавфсизлик хизмати кийимида бўлишган. Кейин улар мактаб ўқувчиларини кўчага чиқишга мажбур қилишган ва уларни машиналарга жойлаштиришган.
Одам ўғирлаш факти маҳаллий ҳокимият томонидан тасдиқланди.
Замфара штати губернатори вакилининг сўзларига кўра, болалар ўғирланган. Лекин у олиб кетилганларнинг аниқ сони ва улар қаерга олиб кетилиши мумкинлигини айтмади.

Из школы-интерната в Нигерии похитили более 300 учениц
Группа вооруженных людей похитила более 300 учениц государственной средней школы-интерната для девочек в городе Джангебе на севере Нигерии, передает ИА «NewTimes.kz» со ссылкой на ТАСС.
Об этом сообщили сотрудники данной школы.
По их словам, люди прибыли к зданию школы-интерната в час ночи на внедорожниках и мотоциклах. Нападавшие были одеты в форму сотрудников государственной службы безопасности. После чего заставили школьниц выйти на улицу и поместили их в машины.
Факт похищения подтвердили и местные власти.
Представитель губернатора штата Замфара заявил, что дети похищены. При этом он не назвал точное число захваченных и куда они могли быть увезены.