Қаршида ППХ ходимлари билан муштлашув содир бўлди
Жорий йилнинг 16 сентябрь куни соат 23.00 ларда Қарши шаҳрида хизмат вазифасини бажараётган Патруль-пост хизмати ходимлари ва фуқаролар ўртасида муштлашув содир бўлган.
ИИВ матбуот котибининг маълум қилишича, ППХ ходимларига маст ҳолатда бўла туриб фаол қаршилик кўрсатган 1990 й.т фуқаро Н.А. ҳамда унинг шериклари 1995 й.т. Н.А. ва 1987 й.т. Х.А.ларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 183 (Майда безорилик) ва 194 (Ички ишлар органлари ходимининг қонуний талабларини бажармаслик) моддалари ҳамда ЖКнинг 219-моддаси (Ҳокимият вакилига ёки фуқаровий бурчини бажараётган шахсга қаршилик кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда ҳуқуқбузарлар процессуал тартибда қамоққа олинган.

В Карши трое мужчин устроили драку с сотрудниками ППС
16 сентября в примерно 23:00 в Карши трое мужчин устроили драку с сотрудниками патрульно-постовой службы. Об этом сообщила пресс-служба МВД.
Гражданин Н.А.,1990 г.р., который был в состоянии алкогольного опьянения, и его знакомые Н.А., 1995 г.р. и Х.А., 1987 г.р. были задержаны в процессуальном порядке.
Против них было возбуждено административное дело по статьям 183 (мелкое хулиганство) и 194 (невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел) Кодекса об административной ответственности, а также уголовное дело по статье 219 (сопротивление представителю власти или лицу, выполняющему гражданский долг) Уголовного кодекса.