Шавкат Мирзиёев «Olmazor city» лойиҳасини маъқуллади
Шавкат Мирзиёев Талабалар шаҳарчасидаги маданият саройида Олмазор туманини ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришга оид лойиҳалар билан танишди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Олмазор туманининг янги маркази — «Olmazor city»ни барпо этиш лойиҳаси тақдимоти ўтказилди. Янги Олмазор кўчаси ва Кичик ҳалқа йўли ўртасидаги 24 гектардан зиёд ҳудудда барпо этиладиган ушбу мавзеда маъмурий бинолар, кўп қаватли уйлар, замонавий бизнес марказ, меҳмонхона ва хиёбон, таълим ва тиббиёт муассасалари қуриш режалаштирилган.
Давлат раҳбари лойиҳа таклифини маъқуллади.
Ёшлар билан ишлаш, саноат ва туризмни ривожлантириш бўйича кўрсатмалар берилди. Тумандаги бўш турган биноларни инвентаризациядан ўтказиш, хорижий инвестициялар ва технологиялар олиб келиш, одамларга иш ўринлари яратиш зарурлиги таъкидланди.

У Алмазарского района будет свой «Olmazor city»
Шавкат Мирзиёев во дворце культуры Студенческого городка ознакомился с проектами социально-экономического развития Алмазарского района.
Как сообщает пресс-служба Президента, состоялась презентация проекта по строительству нового центра района - «Olmazor city». На массиве, который будет занимать более 24 гектаров между улицей Янги Олмазор и Малой кольцевой дорогой, планируется строительство административных зданий, многоквартирного жилья, современного бизнес-центра, гостиницы и аллеи, образовательных и медицинских учреждений.
Глава нашего государства одобрил проект.
Даны указания по работе с молодежью, развитию промышленности, созданию новых рабочих мест. Указано на необходимость проведения инвентаризации неиспользуемых зданий в районе, привлечения зарубежных инвестиций и технологий, создания новых рабочих мест.