Тарихда илк бор ўзбекистонлик пара велоспортчи жаҳон чемпионатида совриндор бўлди
Пара велоспорт бўйича терма жамоамиз аъзолари Швейцариянинг Цюрих шаҳри мезбонлик қилаётган шоссе бўйича жаҳон чемпионатида иштирок этишмоқда.
Кеча мусобақанинг эркаклар ўртасида Т1 классида 11 км масофага ўтказилган вақт пойгаси беллашувларида иштирок этган ҳамюртимиз Азиз Отахўжаев 20 дақиқа 30 сония натижа қайд этиб, маррага учинчи ўринда етиб келди ва жаҳон чемпионатининг бронза медалига сазовор бўлди.
Қайд этиш лозимки, Азиз Отахўжаев ушбу натижаси орқали Ўзбекистон пара велоспорти тарихида жаҳон чемпионатида совриндор бўлган биринчи спортчига айланди.

Впервые в истории Узбекистана пара велоспортсмен стал призёром чемпионата мира
Представители сборной Узбекистана по пара велоспорту, участвующие в чемпионате мира по шоссейным велогонкам в Цюрихе (Швейцария), завоевали награду. Сегодня наш соотечественник Азиз Атахуджаев в гонке на время на 11 км в мужском классе T1 с результатом 20 минут 30 секунд удостоился бронзовой медали, сообщает Национальный паралимпийский комитет.
Отмечается, что благодаря этому результату Азиз Атахуджаев стал первым спортсменом в истории пара велоспорта Узбекистана, поднявшийся на пьедестал чемпионата мира.