Татаристон раҳбари Рустам Миннихонов Нукусга келди
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев жорий йилнинг 5 октябрида Россия давлатига амалга оширган расмий ташрифи доирасида Татаристон Республикаси раҳбари Рустам Миннихонов билан учрашган эди.
Учрашувда Ўзбекистон етакчиси Татаристон раҳбари муҳим йўналишларда ҳамкорликнинг қўшма «йўл хариталари»ни амалга оширишга келишиб олган.
Бугун, 7 ноябр куни мазкур «йўл хариталари»да келишилган масалалар ижросини таъминлаш мақсадида Рустам Минниханов бошчилигидаги Татаристон делегацияси Қорақалпоғистонга хизмат сафари билан келди.
Делегацияни Нукус халқаро аэропортида Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси раиси Аманбай Ўринбоев кутиб олди.
Татаристон делегациясинг Қорақалпоғистондаги қатор заводларга ташриф буюриши ҳамда Қорақалпоғистон раҳбарлари билан барча вилоятларда қўшма корхоналар ташкил этиш бўйича музокаралар ўтказиши режалаштирилган.

Глава Татарстана Рустам Минниханов приехал в Нукус
5 октября текущего года президент Узбекистана, Шавкат Мирзиёев, в рамках своего официального визита в Россию, встретился с главой Республики Татарстан, Рустамом Миннихановым.
На этой встрече лидеры Узбекистана и Татарстана согласовали реализацию совместных "дорожных карт" по важным направлениям сотрудничества.
Сегодня, 7 ноября, делегация Татарстана, возглавляемая Рустамом Миннихановым, прибыла в Каракалпакстан с деловой поездкой, чтобы продвигать согласованные в этих "дорожных картах" вопросы.
В международном аэропорту Нукуса делегацию встретил председатель Джокоргского совета Республики Каракалпакстан, Аманбай Оринбаев.
Планируется, что делегация Татарстана посетит несколько заводов в Каракалпакстане и проведет переговоры с руководством региона о создании совместных предприятий в различных областях.