Тошкентда 92 ёшли онахон қийноққа солинди
Ижтимоий тармоқларда қари аёлнинг юзида, қўл ва оёқларида кўплаб кўкарган, лат еган жароҳатлар акс этган видео тарқалди.
Мазкур ҳолат ҳақидаги хабар 102 рақамига тиббиёт муассасасидан келиб тушган, унга кўра 26 апрель куни 1934 йилда туғилган Г.Тоза исмли аёл невараси 1983 йилда туғилган Г.Даврон томонидан олиб келинган. Жабрланувчининг сўзидан, уни фарзанди 1964 йилда туғилган Г.Саодат ва невараси 1989 йилда туғилган Г.Севара мунтазам равишда уриб, қийнаб келган.
Мазкур ҳолат юзасидан Мирзо Улуғбек тумани Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 110-моддаси 2-қисми «в» банди, яъни ожиз аҳволдалиги айбдорга аён бўлган шахсни қийнаш аломатлари билан жиноят иши қўзғатилган.
Судга оид тиббий экспертиза тайинланган. Тергов жараёнида жабрланувчининг сўзига кўра, унга тан жароҳатлари етказган шахсларнинг қилмишига ҳуқуқий баҳо берилади, шунингдек мазкур ноқонуний ҳаракат содир этилишига сабаб бўлган шарт-шароитлар ўрганилади, дейилади пойтахт ИИББ хабарида.

В Ташкенте жестоко избили 92-летнюю пенсионерку
«Сообщение о происшествии поступило на 102 из медицинского учреждения, куда 26 апреля потерпевшая Тоза Г.. 1934 года рождения, была доставлена внуком Давроном Г., 1983 года рождения. Со слов потерпевшей, она регулярно подвергалась истязанию со стороны дочери Саодат Г.. 1964 года рождения, и внучки Севары Г., 1989 года рождения»,- говорится в сообщении.
По данному факту следственным отделом УКД ОВД Мирзо-Улугбекского района возбуждено уголовное дело по статье 110 часть 2 пункт «в» (истязание лица, заведомо для виновного находящегося в беспомощном состоянии) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие, в ходе которого будет установлена причастность к преступлению лиц, на которых показала потерпевшая, причины и обстоятельства совершения противоправного деяния.