Маълумки, 2020 йил 30 март куни соат 06:00 дан 20 апрель соат 00:01 га қадар Тошкент шаҳрида автотранспорт воситаларининг ҳаракати махсус рухсатномалар билан амалга оширилмоқда. Натижада саховатпеша инсонлар томонидан кўрсатилаётган хайрия ёрдамлари масаласида қийинчиликлар вужудга келиши мумкин.
Кўнгиллиларнинг хайрли ишлари ўз вақтида манзилли амалга ошишига кўмаклашиш мақсадида Тошкент шаҳар ҳокимлигида мувофиқлаштирувчи марказ ташкил этилди. Бу ҳақда пойтахт ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Марказ қўйидаги тартибда иш фаолиятини амалга оширади:
- давлат ва жамоат ташкилотлари, депутатлар, тадбиркорлар, ёрдам кўрсатишни истаган фаол фуқаролар Марказга манзилли ёрдам кўрсатиш бўйича мурожаат этади;
- марказдан мурожаат бўйича маълумот туман ҳокими ўринбосарларига етказилади;
- туман ҳокими ўринбосарлари ёрдам кўрсатиш истагини билдирганлар билан ҳамкорликда манзилли ёрдамни ташкил этади.
Марказга ҳар куни соат 10:00 дан 17:00 га қадар (71) 210-01-15 ва (71) 210-01-16 телефон рақамлари орқали мурожаат этишингиз мумкин.

Хокимият Ташкента поможет передвигаться волонтёрам, занимающимся благотворительностью
В связи с тем, что с 06:00 часов 30 марта до 00:01 часов 20 апреля движение автотранспортных средств в Ташкенте разрешено только при наличии специальных разрешений, ожидаются трудности в деятельности тех, кто занимается благотворительностью.
Для оказания содействия работе волонтёров и добровольцев, в хокимияте Ташкента организован координационный центр. Об этом сообщили в пресс-службе столичного хокимията.
Порядок работы центра нижеследующий:
— государственные и общественные организации, депутаты, предприниматели, активные граждане, которые хотят помочь соотечественникам, обращаются в Центр с заявлением о желании об оказании адресной помощи;
— Центр передаёт информацию об обращении заместителям хокимов районов;
— заместители хокимов районов организуют адресную помощь совместно с изъявившими желание оказать помощь.