Хоразм вилоятининг илмий-техник ва инновацион салоҳиятини ошириш чора-тадбирлари тўғрисидаги Ҳукумат қарори қабул қилинди (585-сон, 15.07.2019 й.) Бу ҳақда адлия вазирлиги матбуот хизмати томонидан хабар қилинган.
Қарорга мувофиқ, Урганч давлат университети ҳузурида «Хоразм» инновацион технопарки ташкил этилди ҳамда унинг асосий вазифалари ва фаолият йўналишлари белгиланди.
Технопаркнинг резиденти мақоми Хоразм вилояти ҳокимлигининг қарорига асосан хўжалик субъектларига танлов асосида 10 йил муддатга берилади ва улар кейинчалик технопарк дирекцияси томонидан рўйхатга олинади.
Қарор билан Урганч саноат коллежининг бино ва иншоотлари Урганч давлат университетига берилди ҳамда келгусида бу ерда технопарк дирекциясини жойлаштириш белгиланди.

В Хорезмской области создан инновационный технопарк
Принято постановление Правительства «О мерах по повышению научно-технического и инновационного потенциала Хорезмской области» (№ 585, 15.07.2019 г.). Об этом сообщается в Телеграм-канале «Правовая информация».
В соответствии с постановлением, при Ургенчском государственном университете создан инновационный технопарк «Хоразм» и определены его основные задачи и функции.
Статус резидента технопарка предоставляется хозяйствующим субъектам по решению хокимията Хорезмской области до 10 лет на конкурсной основе, с последующей их регистрацией в дирекции технопарка.
Постановлением здания и сооружения Ургенчского промышленного колледжа переданы в Ургенчский государственный университет и определены в качестве места для размещения дирекции технопарка.