Бугун Ўзбекистон Экологик партияси Марказий Кенгашининг навбатдаги Пленумида партия Марказий Кенгаши Ижроия қўмитаси раислигига Хамзаев Абдушукур Худойкулович номзоди кўриб чиқилиб, очиқ овоз бериш йўли билан сайланди.
Бу ҳақда партия матбуот хизмати хабар берди.
А.Хамзаев 1973 йилда Сурхондарё вилояти Узун туманида туғилган. 1995 йил Самарқанд қишлоқ хўжалик институтини, 2013 йил Давлат бошқаруви академиясини тамомлаган, мутахассислиги агроном олим. Қишлоқ хўжалик фанлари доктори, профессор.
Узоқ йиллар экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш масалалари билан шуғуллуниб, илмий-педагогик, раҳбарлик тажрибасига эга.
2022 йил июнь ойидан буён Ўзбекистон Экологик партияси Марказий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси ўринбосари лавозимида ишлаб келган.
17 та қишлоқ хўжалик экин навлари ва 16 та ихтиро патенти муаллифи, унинг 270 дан зиёд илмий ишлари чоп этилган.

Избран новый глава Экологической партии
Абдушукур Хамзаев избран председателем исполнительного комитета центрального кенгаша Экологической партии Узбекистана. Об этом сообщили в пресс-службе политической партии.
С июня 2022 года он работал заместителем председателя исполкома центрального кепгаша Экологической партии.
Абдушукур Хамзаев родился в 1973 году в Узунском районе Сурхандарьинской области. В 1995 году окончил Самаркандский институт сельского хозяйства, а в 2013 году – академию государственного управления.
На протяжении многих лет занимается вопросами экологии и охраны окружающей среды, имеет научно-педагогический и управленческий опыт.
Автор 17 сортов сельскохозяйственных культур и 16 патентов на изобретения, опубликовано более 270 научных работ.
Напомним, в декабре 2021 года бывший глава Экологической партии Нарзулло Обломуродова стал председателем Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды.