Buxoroda 17 yoshli o‘smir fotosuratlarni tarqatish bilan qo‘rqitib, tovlamachilik qildi
Buxoro shahrida yashovchi voyaga yetmagan 17 yoshli T.R. 2019 yilning noyabr oyidan 2020 yilning fevral oyiga qadar bo‘lgan vaqt oralig‘ida 20 yoshli G.Yu. bilan o‘zaro gaplashib yurgan. U B.P.ning fotosuratlarini uyali aloqa vositalariga yuklab olib, ushbu fotosuratni internet tarmoqlarida tarqatib, oshkor qilish bilan qo‘rqitib, sharmanda qilishini aytgan holda tahdid qilgan va fotosuratlarni oshkor qilmaslik evaziga 2.850 AQSh dollari hamda turli xildagi tilla-taqinchoqlarni berishga majbur qiladigan sharoitga solib, G.Yu.ning mulkini tovlamachilik yo‘li bilan qo‘lga kiritgan.
Mazkur holat yuzasidan 2020 yilning 18 mart kuni Buxoro shahri 4-sonli IIB Tergov guruhi tomonidan voyaga yetmagan T.R.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 165-moddasi 2-qismi «a,v» bandi (tovlamachilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan, T.R. gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan va o‘rnatilgan tartibda ushlangan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda. (Matnda ko‘rsatilgan ismlar o‘zgartirilgan).

В Бухаре 17-летний подросток шантажировал свою девушку фотографиями личного характера
Несовершеннолетний 17-летний Т.Р., состоял в отношениях с 20-летней Б.П. с ноября 2019 года до февраля 2020 года. За это время он успел загрузить на свой мобильный телефон фотографии Б.П. и начал угрожать их распространением в сети интернет. Взамен на не распространение фотографий он потребовал деньги, получил путём вымогательства 2.850 долларов США и различного рода драгоценности, сообщает Следственный департамент при МВД.
По данному факту Следственной группой при 4-го ОВД города Бухары в отношении несовершеннолетнего Т.Р. возбуждено уголовное дело по п.п. «а,в» ч.2 ст.165 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (вымогательство), Т.Р. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в установленном порядке, в настоящее время ведется предварительное следствие. (имена в тексте изменены).