Sog‘liqni saqlash vazirligi yangi binoga ko‘chib o‘tdi (foto)
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev boshchiligida 2020 yilning 6 noyabr kuni sog‘liqni saqlash tizimiga bag‘ishlab videoselektor yig‘ilishi bo‘lib o‘tgan edi.
Unda Sog‘liqni saqlash vazirligi binosi zamonaviy talablarga javob bermay qolgani haqida bildirilgan fikrlarga javoban davlat rahbari tomonidan bu masalaga e’tibor berish va yechim topish bo‘yicha topshiriq berilgan. Shuningdek, yig‘ilishda Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligining avvalgi binosini SSVga berish bo‘yicha taklif ilgari surilgan ham edi.
Uzoq yillardan beri vazirlik o‘rnashib kelgan Navoiy ko‘chasidagi 12-uy vazifalari kengayib borayotgan vazirlik talablariga javob bermay qolgan edi.
SSV ko‘chib o‘tgan Navoiy ko‘chasidagi 4-uy yangidan ta’mirlangan, barcha zamonaviy imkoniyatlarga ega.

Министерство здравоохранения переехало в новое здание (фото)
Центральный аппарат Министерства здравоохранения начал работу в новом здании. Об этом сообщили в пресс-службе Минздрава.
В ведомстве отметили, что 6 ноября прошлого года под председательством президента Шавката Мирзиёева прошла видеоконференция, в ходе которой был обсужден вопрос несоответствия здания министерства современным требованиям. Также было предложено отдать в ведение Министерства здание, ранее принадлежавшее Министерству сельского и водного хозяйства.
Новое здание, расположенное на улице Навои в Шайхантахурском районе было отремонтировано и оснащено всем необходимым современным оборудованием.