COVID-19: Britaniyada eng quyi o‘lim darajasi qayd etildi
Britaniyada COVID-19 qurbonlari soni bir kecha-kunduzda 288 taga ko‘paydi. Bu martning oxiridan beri eng quyi ko‘rsatkich hisoblanadi, deya xabar berdi sog‘liqni saqlash vaziri Mett Xenkok.
«Afsuski, 28 734 kishi koronavirusdan vafot etdi. Bir kecha-kunduzda 288 kishiga ko‘paydi. Bu martning oxiridan beri eng quyi ko‘rsatkichdir. Biroq odatda dam olish kunlari past bo‘ladi. Shunday ekan, oshishi mumkin», — dedi Xenkok press-brifingda.
Yakshanba kuni vafot etganlar soni 28 446 kishiga yetdi, kunlik o‘sish 315 kishini tashkil etgan.
Kasallikka chalinganlar soni bir kecha-kunduzda 3985 kishiga ko‘payib, jami 190 584 kishiga yetdi, deya qo‘shib qo‘ydi Xenkok.

В Британии зафиксировали самый низкий прирост смертности от COVID-19
Число жертв COVID-19 в Британии за сутки выросло на 288, что является самым низким показателем с конца марта, сообщил глава минздрава Мэтт Хэнкок.
«К сожалению, скончались от коронавируса 28 734 человека, прирост за сутки составил 288 человек. Это самый низкий показатель с конца марта, но в выходные он обычно ниже, так что мы ожидаем увеличения», - сказал Хэнкок на пресс-брифинге в понедельник.
В воскресенье количество умерших составляло 28 446, дневной прирост составлял 315 человек.
Число новых выявленных случаев заражения за последние сутки возросло на 3985 – до 190 584, добавил Хэнкок.