O‘zbekistonda koronavirus yuqtirganlar soni 2620 nafarga yetdi
2020-yil 14-may soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 2620 (+8) nafarni tashkil qilmoqda. Bu haqda SSV matbuot xizmati xabar berdi.
8 nafar yangi kasallanish holatining 4 nafari xorijdan kelib, karantinga olingan, qolgan 4 nafari ham oldindan karantin muassasalarida kuzatuvda bo‘lgan fuqarolar orasidan aniqlandi. Xorijdan kelib, kasallanish qayd etilgan fuqarolarning 3 nafari xalqaro yuk tashuvchi avtomashina haydovchisi bo‘lsa, 1 nafari esa Qozog‘istondan kelgan.
Ayni paytda yurtimizda 2076 nafar fuqaro koronavirus infeksiyasidan butunlay sog‘ayib, davolanish ko‘rsatkichi 79 foizni tashkil qilmoqda. Mamlakatimizda davolanayotgan 533 nafar bemordan 11 nafari og‘ir ahvolda. Shifokorlarimiz tomonidan barcha bemorlarga belgilangan standartlar bo‘yicha davo choralari ko‘rilmoqda.

Число зараженных коронавирусом в Узбекистане выросло до 2620
По состоянию на 14 мая 2020 года 10:00 часов в Узбекистане число случаев заражения коронавирусной инфекцией составляет 2620 (+8). Об этом сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из подтвержденных 8 новых случаев 4 выявлено у граждан, прибывших из-за рубежа и помещенных на карантин, а 4 – у тех, кто находится под наблюдением в карантинных учреждениях. Из граждан, которые приехали из-за рубежа, 3 человека являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования, 1 – прибыл из Казахстана.
В нашей стране в данное время от коронавирусной инфекции полностью выздоровели 2076 человек, и показатель выздоровления составляет 79 процентов. В настоящее время из проходящих лечение 533 пациентов у 11 – состояние тяжелое. Наши врачи лечат всех пациентов в соответствии с установленными стандартами.