AQShning bosh infeksionisti koronavirus ustidan g‘alaba qozonish shartini aytdi
Amerikalik infeksionist, AQShda koronavirusga qarshi kurashish bo‘yicha ishchi guruh bosh eksperti doktor Entoni Fauchi koronavirus tarqalishini to‘xtatish yo‘llarini aytdi. Bu haqda «The Mirror» xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, odamlar niqob taqishni o‘rgansa, kamida ikki metrlik ijtimoiy masofa saqlash qoidasiga amal qilsa, shuningdek, tinmay qo‘llarini yuvib yursa, koronavirus ustidan g‘alaba qozonish mumkin. Bundan tashqari, shifokor restoran va kafelarga borish odatidan vaqtincha voz kechish kerak deb hisoblaydi.
Oq uy maslahatchisi hisoblanmish Fauchi infeksiyaga qarshi kurashish masalasida AQSh prezidenti Donald Tramp bilan bir necha bor muzokaralarga kirishgan. Uning aytishicha, mamlakatda kasallikning tarqalishiga iyul o‘rtalarida cheklov qoidalarining yumshatilishi sabab bo‘lgan.

Главный инфекционист США раскрыл способ остановить распространение коронавируса
Американский инфекционист, главный эксперт рабочей группы по борьбе с коронавирусом в США доктор Энтони Фаучи назвал способы остановить распространение коронавируса. Об этом сообщает The Mirror.
По словам специалиста, коронавирус удастся победить, если человечество научится постоянно носить маски, соблюдать дистанцию не менее двух метров, а также мыть руки. Кроме того, врач считает необходимым избавиться от привычки ходить в кафе и рестораны.
Фаучи, который является советником Белого дома, неоднократно вступал в полемику с президентом США Дональдом Трампом в вопросе противодействия инфекции, отмечает издание. По его словам, нынешний всплеск заболеваемости в стране является следствием ослабления ограничительных мер в середине июля.