Indoneziya yaqinida kema 25 nafar dengizchisi bilan yo‘qolib qoldi
Nikel xomashyosi ortib ketayotgan, bortida 25 nafar dengizchi bo‘lgan savdo kemasi Indoneziya qirg‘oqlarida yo‘qolib qoldi. Bu haqda mamlakat Miiliy qidiruv-qutqaruv boshqarmasi rahbari Yusuf Latif ma’lum qildi.
«MV Nur Allya» kemasidan halokat signali kelib tushdi, biz zudlik bilan kema joylashuvi oxirgi marta qayd etilgan joyga yordam uchun yo‘lga chiqdik», — deyiladi xabarda.
Latif kemaga tahdid uyg‘otuvchi nimadir bo‘lgan degan gumonda. Halokat signalidan keyin dengizchilar aloqaga qaytib chiqishmagan, «MV Nur Allya» esa g‘oyib bo‘lgan. Tunda noqulay ob-havo sababli to‘xtatilgan qidiruv ishlari tongdan yana davom ettirilmoqda.

Судно с 25 моряками на борту пропало у берегов Индонезии
Перевозившее никелевую руду торговое судно, на борту которого находилось 25 моряков, пропало у берегов Индонезии. Об этом сообщил глава пресс-службы Национального поисково-спасательного управления республики Юсуф Латиф.
— Корабль MV Nur Allya подал сигнал бедствия, и мы немедленно направились на место последнего местоположения судна для проверки текущего состояния судна и оказания помощи, — сообщил он корреспонденту Синьхуа.
По словам Латифа, произошло что-то, что угрожало грузовому судну. Однако после подачи сигнала моряки на связь больше не выходили, а MV Nur Allya исчез. Ночью спасательную операцию пришлось прервать из-за неблагоприятных погодных условий, утром она была возобновлена.