Haqorat qilish o‘lim bilan yakunlandi
Buxoro viloyatida kelishmovchiliklar sabab 21 yoshli yigitni urib o‘ldirgan erkak qamoqqa olindi. Bu haqda Tergov departamenti ma’lum qildi.
28 yanvar kuni 31 yoshli J.J., Kogon tuman Jomard qishlog‘i 71-uy oldidan o‘tgan ichki yo‘lda 21 yoshli I.A. bilan uchrashib, o‘zaro bo‘lgan kelishmovchiliklar oqibatida janjallashib qolib, natijada J.J. fuqaro I.A.,ni bosh va yuz sohalariga qo‘li bilan urib, I.A.,ga og‘ir tan jarohati yetkazib, hodisa bo‘lgan joyidan yashiringan.
Natijada I.A. olgan tan jarohatlari bilan RShTYoIM Buxoro filiali jonlantirish bo‘limiga yotqizilib va ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramasdan u vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Buxoro viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan J.J.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi «g» bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, «qamoqqa olish» tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Tergov jarayonida aniqlanishicha, J.J. bir kun oldin mast holda bo‘la turib, jabrlanuvchi bilan telefon orqali janjallashgan, so‘ngra yuqorida ko‘rsatilgan manzilda uchrashgan va unga og‘ir tan jarohati yetkazgan.
Ta’kidlash joizki, bu turdagi jinoyatlar uchun Jinoyat kodeksining normalariga ko‘ra, 8 yildan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi belgilangan.

В Бухаре мужчина убил своего знакомого за оскорбления
В Бухарской области мужчина убил своего знакомого за оскорбления. Об этом сообщила пресс-служба Следственного департамента.
28 января, примерно в 02:30 ночи, 31-летний житель села Жомард Каганского района Ж.Ж., встретился с 21-летним И.А., с которым возник конфликт, и нанес ему тяжкие телесные повреждения, несколько раз ударив его в область головы и лица. Затем мужчина скрылся с места происшествия.
В результате потерпевшего госпитализировали в отделение реанимации Бухарского филиала республиканского научно-практического центра экстренной медицинской помощи, но несмотря на оказанную медицинскую помощь молодой человек скончался.
По данному факту в отношении 31-летнего гражданина возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 3 статьи 104 (Умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса. Подозреваемого задержали в процессуальном порядке.
В ходе следствия выяснилось, что накануне подозреваемый, будучи в алкогольном опьянении, и потерпевший поссорились по телефону.