Таҳлил Кеча, 16:59 0212
Туркий дунё бугун ўз сўзини айтишга қодир, ўз йўлини белгилай оладиган кучга эга. Куни кеча бўлиб ўтган Габала саммитида ҳамкорликни мустаҳкамлашга қаратилган бир қатор муҳим ташаббуслар илгари сурилди.
Кеча, 22:49
Алиментдан қочган эркак ўз хотинини «Дамас»да уриб кетди
Ш.А.нинг ўзи З.Д.ни ҳушсиз ҳолатда туман марказий шифохонасига олиб келган. Унга биринчи тиббиё ёрдам кўрсатилган. Шунга қарамай, оғир аҳволдаги бемор узоқ вақт ўз ҳушига келмаган. Суд-тиббий экспертиза хулосасига кўра, умуртқаси синиб, асаб томирлари шикастланган.
АҚШ чегарасини бузиб киришда тарихий антирекорд қайд этилди
Бу 1970 йилдан бери энг паст кўрсаткичдир.
Президент электротехника саноати бўйича тақдимот билан танишди
Янги лойиҳалар ҳисобига келгуси йилларда юртимизда мис ишлаб чиқариш ҳажми 250 минг тоннага, 2030 йилга бориб эса 500 минг тоннага етиши кутилмоқда.
Шавкат Мирзиёев Тожикистонга боради
Душанбе шаҳрида "Марказий Осиё - Россия" форматидаги иккинчи саммит ва Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтади.
Фаластин элчиси Ўзбекистондаги миссиясини якунлади
Бу ҳақда Ташқи ишлар вазири маълум қилди.
Кеча, 18:05
“Xabar”да акция: корхона ва ташкилотлар учун фойдали таклиф!
“Xabar” газетаси келгуси йилги обуна доирасида корхоналари, ташкилотлар ва муассасалар учун фойдали таклифларни эълон қилмоқда.

Казахстан намерен в числе первых получить вакцину от COVID-19 из России
Казахстан рассчитывает одним из первых приобрести российскую вакцину от коронавируса, когда будет налажено её производство. Об этом премьер-министр этой страны Аскар Мамин рассказал главе кабмина РФ Михаилу Мишустину в ходе встречи на полях заседания Евразийского межправительственного совета в Минске.
Он подчеркнул, что в Казахстане внимательно следят за ходом испытаний препарата.
Мы рассчитываем на то, что когда начнётся промышленный выпуск вакцины с тем, чтобы Казахстан имел возможность приобрести партии вакцины в числе первых стран, имел возможность применить среди населения. Это очень важно, — цитирует Мамина РИА Новости.
Он также от лица республики поблагодарил Россию за помощь, оказанную в борьбе с COVID-19. Она выражалась в поставках лекарств и средств индивидуальной защиты, а также в решении направить в Казахстан российских специалистов.
Мамин подчеркнул, что медики республики получили важнейший опыт врачей из РФ, которые «приехали, работали и работают в разных регионах Казахстана».