Kecha, 22 mart kuni Uzbekistan Airways aviakompaniyasi Tolmachevo ayeroportidan Novosibirsk - Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha charter qatnovini bajardi. Havo kemasida 253 nafar yo‘lovchi — O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi bo‘lgan.
Mazkur qatnov transport vazirining birinchi o‘rinbosari Mahkamov Ilhom Rustamovich, boshqaruv raisining o‘rinbosari, tijorat va turizm bo‘yicha direktori vazifasini bajaruvchisi Xudoyqulov Shuxrat Shavkatovich hamda Tashqi ishlar vazirligi komissiyasi a’zolari ko‘magida va yordamida amalga oshirildi.
Yo‘lovchilar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Miromonovich Mirziyoyevga, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Nig‘matovich Aripov hamda aviakompaniyaning charter qatnovlari jadvalini ishlab chiqargan Maxsus respublika komissiyasiga o‘z minnatdorchiligini bildirdilar.

Застрявшие в Новосибирске узбекистанцы прилетели в Ташкент
Вчера, 22 марта, авиакомпания Uzbekistan Airways выполнила чартерный рейс из аэропорта Толмачёво по маршруту Новосибирск - Ташкент. На борту были 253 пассажира — гражданина Республики Узбекистан.
Данный рейс был осуществлён при поддержке и содействии первого заместителя министра транспорта Махкамова Илхома Рустамовича, и.о. заместителя председателя правления, директор по коммерции и туризму Худайкулова Шухрата Шавкатовича, а также членов комиссии Министерства иностранных дел.
Пассажиры выразили свою признательность и благодарность Президенту Республики Узбекистан Шавкату Миромоновичу Мирзиёеву, премьер-министру Республики Узбекистан Абдулле Нигматовичу Арипову, а также Специальной республиканской комиссии, которой был разработан график чартерных рейсов авиакомпании, говорится в сообщении.
Вся информация о последующих чартерных рейсах авиакомпании Uzbekistan Airways будет опубликована на сайте uzairways.com, а также в социальных сетях.