Shavkat Mirziyoyev Hindistonga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 17-yanvar kuni «Jo‘shqin Gujarat – 2019» IX xalqaro investitsiya sammitida ishtirok etish uchun Hindistonga jo‘nab ketdi, deb xabar bermoqda «O‘zA».
Sammitning asosiy tadbirlari ertaga, 18-yanvar kuni bo‘lib o‘tadi.
Davlatimiz rahbari sammit yalpi sessiyasida nutq so‘zlaydi, shuningdek, Hindiston Bosh vaziri Narendra Modi bilan muzokara o‘tkazadi.
Narendra Modi tashabbusi bilan 2003-yildan buyon Gujarat shtati markazi Gandinagar shahrida o‘tkazib kelinayotgan «Jo‘shqin Gujarat» sammiti mintaqadagi eng yirik xalqaro forumlardan biri hisoblanadi.
Hindiston farmatsevtika sanoati markazi bo‘lgan Gujaratda dunyodagi eng ilg‘or kompaniyalar faoliyat yuritadi. Sammit doirasida ular bilan mamlakatimiz kompaniyalari va hududlari o‘rtasida savdo va biznesni kengaytirish imkoniyatlari ko‘rib chiqiladi.

Шавкат Мирзиёев отбыл в Индию
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 17 января по приглашению Премьер-министра Республики Индия Нарендры Моди отбыл с рабочим визитом в город Ахмадабад (Индия) для участия в IX Международном инвестиционном саммите «Динамичный Гуджарат – 2019».
Визит главы государства вызывает огромный интерес в Индии. Это особо отмечается и представителями официальных кругов, и средствами массовой информации. В частности, в газете «The Hindu», издающейся 1,5 миллионным тиражом опубликована аналитическая статья «Президент Узбекистана – главный гость саммита», пишет пресс-служба Президента.