Qariyb 10 gektar maydonni egallagan ushbu hududda 22 loyihani amalga oshirish mo‘ljallangan. Yengil sanoat va oziq-ovqat mahsulotlari, elektr jihozlari, tibbiyot va poligrafiya tovarlari ishlab chiqarish korxonalari tashkil etish orqali dastlabki bosqichda 2 ming 250, ikkinchi bosqichda 1 ming 700 kishini ish bilan ta’minlash rejalashtirilgan. Sanoat zonasida ishlash istagidagi korxonalarning hammasi o‘z tarmog‘ida tajribaga va hamkorlarga ega sub’yektlardir.
Davlat rahbari mazkur korxonalarda ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni ko‘zdan kechirdi, ularning sifati va bozori bilan qiziqdi.
Muloqot asnosida tadbirkorlar oldida turgan muammolarni hal etish, xomashyo olish va mahsulotini sotishga ko‘maklashish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berdi. Xorijiy texnologiyalarni olib kelish uchun mablag‘ ajratish, eksportni kengaytirish uchun korxonalarga xalqaro maqom berish zarurligini ta’kidladi.

Шавкат Мирзиёев одобрил предложения предпринимателей
На территории зоны площадью почти 10 гектаров намечено реализовать 22 проекта. Посредством организации мощностей легкой и пищевой промышленности, электротехники, производства медицинских и полиграфических товаров на первом этапе планируется создать 2 тысячи 250, на втором этапе - 1 тысячу 700 рабочих мест. Желающие участвовать в деятельности промышленной зоны субъекты предпринимательства уже имеют опыт в своей отрасли и надежных партнеров.
Глава государства ознакомился с продукцией, выпускаемой этими предприятиями, поинтересовался качеством и географией экспорта.
В ходе беседы с предпринимателями Президент дал ответственным лицам поручения по решению проблем деловых людей и оказанию им содействия в реализации продукции. Отметил необходимость выделения средств на привлечение зарубежных технологий, повышения активности предприятий на внешнем рынке.