So‘ng uni Zangiota tumani O‘rtaovul MFY. hududidagi kimsasiz joyga olib borib qo‘lidagi pichoqchani tirab, qo‘rqitib, «LG» rusumli telefon apparati, bir juft tilla ziragi, 150.000 so‘m pul mablag‘larini bosqinchilik yo‘li bilan olib, hodisa joyidan qochib ketgan.
Olib borilgan tezkor qidiruv harakatlari davomida, ushbu jinoyatni 34 yoshli Jamshid X. sodir etganligi, qurol sifatida foydalangan pichoqcha tirnoq olish uchun mo‘ljallangan «kusachka» ekanligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Zangiota tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan Jamshid X.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 164-moddasi 2-qismi «a» bandi (Bosqinchilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, «qamoqqa olish» tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Ta’kidlash joizki, bu turdagi jinoyatlar uchun Jinoyat kodeksining normalariga ko‘ra, 8 yildan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlanadi.

В Ташобласти таксист отвез в безлюдное место и обокрал 19-летнюю девушку
15 марта в 19:00 часов в махалле Ханабад Зангиотинского района неизвестный водитель такси на «Nexia-2» договорился с 19-летней Замирой А. отвезти ее до торгового комплекса «Бек-барака» за 30.000 сумов. После того как девушка села в автомобиль разбойник следуя своему преступному замыслу заехал в одно из безлюдных мест расположенных в махалле Уртаовул Зангиотинского района, после чего приставил потерпевшей предмет похожий на нож и угрожая им завладел её мобильным телефоном марки «LG», золотыми серьгами и деньгами в размере 150.000 сум и скрылся с места проишествия. Об этом сообщила пресс-служба Следственного департамента при МВД.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что данное преступление совершил 34-летний Джамшид Х., а нож, который он использовал в качестве оружия являлся «кусачками» для ногтей.
По данному факту Следственным отделом при УВД Зангиотинского района в отношении Джамшида Х., возбуждено уголовное дело по п. «а» ч. 2 ст. 164 (разбой) Уголовного кодекса Республики Узбекистан и в отношении него избрана мера пресечения в качестве «Заключение под стражу».