Taniqli aktyorning g‘alati g‘alabasi
Jordj Klunining XVII asrga taalluqli yer-mulkidagi bog‘da hojatxona qurish huquqi uchun kurashi Gollivud aktyorining uzil-kesil g‘alabasi bilan tugadi. Bu haqda «Mirror» xabar berdi.
Dastlab qonun tomonidan himoya qilinayotgan daraxtlarning ildiziga zarar yetkazib qo‘yishidan xavotirlanib aktyorning hojatxona qurishiga ruxsat berishmagandi. Kluni qurilishni boshqa joyga ko‘chirishga rozilik bergach ziddiyat hal bo‘ldi.
Aktyorning yer-mulki Buyuk Britaniyaning Berkshir grafligida joylashgan. Kluni uni 2014-yilda sotib olgan. O‘shanda ko‘chmas mulk 9,7 million dollarga baholangandi. Ayni vaqtda uning qiymati 15,5 million dollarga baholanmoqda.

Битва Джорджа Клуни за туалет в саду окончилась победой актера
Битва Джорджа Клуни за право построить туалет в саду его поместья XVII века окончилась победой голливудского актера. Об этом сообщает Mirror.
Ранее артисту отказывались выдавать разрешение на строительство туалета, опасаясь, что он может повредить корни защищенных законом деревьев. Конфликт удалось уладить после того, как Клуни согласился разместить постройку в другом месте.
Поместье актера расположено в Великобритании, в графстве Беркшир. Клуни купил его в 2014 году, недвижимость была выставлена на продажу за 9,7 миллиона долларов. В настоящее время его стоимость оценивается в 15,5 миллиона долларов.