Маҳаллий Кеча, 22:20 0933
Россия президенти Владимир Путин Тошкент шаҳрига келгач, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида «Янги Ўзбекистон» боғига ташриф буюрди.
Scince: Қарғалар болалар каби баланд овозда санашни ўрганишлари мумкин
Олимлар қарғаларнинг юқори ақлий қобилиятлари ҳақида узоқ вақтдан бери айтиб келишмоқда.
Олмонларнинг Асосий қонунга ишончи қандай?
Германия Конституцияси қабул қилинганига 75 йил тўлди.
Жаҳон банки Ўзбекистонда аҳоли ижтимоий ҳимояси учун 100 млн доллар кредит ажратади
Лойиҳадан кўзланган мақсад аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламларига мансуб одамлар учун ижтимоий хизматлардан фойдаланиш имкониятини ва уларнинг сифатини яхшилашдир.
Чеченистон раҳбари Рамзан Қодиров ҳам Тошкентга келди
Якшанба куни Чеченистон раҳбари Рамзан Қодиров бошчилигидаги делегация Шавкат Мирзиёев ва Владимир Путин иштирокидаги Россия ва Ўзбекистон минтақалари кенгаши йиғилишида иштирок этиш учун Тошкентга келди.
Лос-Анжелесда актёр отиб ўлдирилди
Америкалик актёр Жонни Вектор Лос-Анжелесда отиб ўлдирилди, у машинасини тунамоқчи бўлган ўғрилар қурбонига айланди.
бугун, 09:40
Аббосбек Файзуллаев Россияда «Йил кашфиёти» мукофотини қўлга киритди
ЦСКА ярим ҳимоячиси Аббосбек Файзуллаев РПЛ «Йил кашфиёти» номига лойиқ деб топилди.
бугун, 09:20
Исроил қочқинлар лагерига зарба берди
Исроил кучлари Рафаҳ шаҳридаги қочқинлар лагерига ҳужум қилди. Бу ҳақда Фаластиннинг WAFA ахборот агентлиги хабар берди.

Хокимият Ташкента заявил о поддержке российского бизнеса
Сегодня, 10 апреля, прошла встреча и.о. хокима Ташкента Шавката Умурзакова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в Республике Узбекистан Олегом Мальгиновым.
«Администрация столицы поддерживает присутствие и развитие российского бизнеса в Ташкенте, готова детально изучить все предложения и проекты в сфере цифровизации, туризма, научно-технического развития, медицины, образования, культурно-гуманитарного взаимодействия», — заявил Умурзаков.
Отмечается, что на переговорах в Ташкенте стороны обсудили ряд вопросов, включая проведение международной промышленной выставки «Innoprom Центральная Азия», которая пройде с 24 по 26 апреля в столице республики.
Также, Мальгинов заявил о целесообразности усиления сотрудничества между Ташкентом и регионами России. Он отметил заинтересованность российских предприятий к сотрудничеству в сфере модернизации и развития энергетической инфраструктуры. При этом посл России заявил о готовности российских предприятий работать в данном направлениями с регионами и, в частности, с Ташкентом.