Mirziyoyev onkologiya tibbiyot markazi loyihasi bilan tanishdi
Shavkat Mirziyoyev o‘tgan yili onkologiya tibbiyot markazi loyihasi bilan bir necha bor tanishib, qator topshiriqlar bergan edi. Bugun shu bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
Markaz binosi 10 qavatli, 650 o‘rinli bo‘ladi. 16 ta jarrohlik xonasi, 45 bemorga mo‘ljallangan reanimatsiya xonasi, davolash va tashxis bo‘limlarini o‘z ichiga oladi.
Shuningdek, kuniga 100 kishiga xizmat ko‘rsatish quvvatiga ega statsionar faoliyat yuritadi. Bugungi kunda binoning poydevorini tayyorlash boshlangan.
Davlat rahbari markazni zamonaviy uskunalar bilan jihozlash, bunda xorijiy investitsiyalardan samarali foydalanish, kadrlar malakasini oshirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с проектом строительства Онкологического медицинского центра
В прошлом году Шавкат Мирзиёев несколько раз знакомился с проектом строительства Онкологического медицинского центра. Сегодня была представлена ​​информация о работе, проводимой в этом направлении.
Центральное здание центра будет иметь 10 этажей и 650 койко-мест. В нем будут 16 операционных, реанимационная на 45 мест, лечебно-диагностические отделения. Также предусмотрен стационар на прием 100 человек в сутки. Сегодня началась подготовка фундамента здания.
Глава государства поручил оснастить центр современным оборудованием, в том числе с эффективным использованием иностранных инвестиций, повысить квалификацию кадров.