Tarixda ilk bor o‘zbekistonlik para velosportchi jahon chempionatida sovrindor bo‘ldi
Para velosport bo‘yicha terma jamoamiz a’zolari Shveysariyaning Syurix shahri mezbonlik qilayotgan shosse bo‘yicha jahon chempionatida ishtirok etishmoqda.
Kecha musobaqaning erkaklar o‘rtasida T1 klassida 11 km masofaga o‘tkazilgan vaqt poygasi bellashuvlarida ishtirok etgan hamyurtimiz Aziz Otaxo‘jayev 20 daqiqa 30 soniya natija qayd etib, marraga uchinchi o‘rinda yetib keldi va jahon chempionatining bronza medaliga sazovor bo‘ldi.
Qayd etish lozimki, Aziz Otaxo‘jayev ushbu natijasi orqali O‘zbekiston para velosporti tarixida jahon chempionatida sovrindor bo‘lgan birinchi sportchiga aylandi.

Впервые в истории Узбекистана пара велоспортсмен стал призёром чемпионата мира
Представители сборной Узбекистана по пара велоспорту, участвующие в чемпионате мира по шоссейным велогонкам в Цюрихе (Швейцария), завоевали награду. Сегодня наш соотечественник Азиз Атахуджаев в гонке на время на 11 км в мужском классе T1 с результатом 20 минут 30 секунд удостоился бронзовой медали, сообщает Национальный паралимпийский комитет.
Отмечается, что благодаря этому результату Азиз Атахуджаев стал первым спортсменом в истории пара велоспорта Узбекистана, поднявшийся на пьедестал чемпионата мира.