1966-йилнинг 26-апрелида Тошкент шаҳрида юз берган кучли зилзилани акс эттирувчи Жасорат майдони тубдан таъмирланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёвнинг халқ қабулхоналарига аҳолидан келиб тушаётган мурожаатлар, талаб ва истакларни инобатга олиб, Президентимиз ташаббуси билан қайта таъмирланган ушбу майдон 10-июль куни фойдаланишга топширилди, деб хабар қилмоқда Тошкент шаҳар ҳокимлиги ахборот хизмати.
Рафиқаси ва фарзандларини зилзиладан ҳимоя қилаётган эркак акс эттирилган монумент атрофидаги майдон ободонлаштирилиб, хушбўй гуллар экилди, замонавий ёритгичлар ҳамда қулай ўриндиқлар ўрнатилди.
Шу тарзда пойтахт аҳолиси оилавий ҳордиқ чиқариши мумкин бўлган диққатга сазовор масканлар сони яна биттага кўпайди.

В Ташкенте после реконструкции открыта площадь «Мужество»
В Ташкенте после реконструкции открыта площадь перед монументом «Мужество», возведенного на месте эпицентра землетрясения, разрушившего столицу 26 апреля 1966 года. Об этом сообщила пресс-служба хокимията.
В сообщении хокимията отмечается, что реконструкция монумента и площади произведена с учетом обращений граждан по инициативе президента Узбекистана.
Вокруг обновленного мемориала разбит зеленый парк, высажены цветы, полностью заменено покрытие площади, установлены удобные скамейки. В темное время суток площадь вокруг памятника будут украшать современные осветительные приборы и иллюминация.