Жамоат транспорти йўлакларида ўзгаришлар:
Бугундан бошлаб, жамоат транспорти учун ажратилган «А» ҳарфли йўлакларда соат 23:00 дан 06:00 гача барча транспорт воситаларининг ҳаракатланишига рухсат берилди. Ушбу чоралар жамоат транспорти ҳаракатини соддалаштиришга ёрдам беради.
«Тўхташ тақиқланган» ва «Тўхтаб туриш тақиқланган» белгиларининг қайта кўриб чиқилиши
«Тўхташ тақиқланган» ва «тўхтаб туриш тақиқланган» йўл белгиларининг ўрнатилиши қайта кўриб чиқилади. Зарурат бўлмаган жойлардаги ушбу белгилар олиб ташланади. Белги тагига амал қилиш вақти кўрсатилган қўшимча ахборот белгиларининг ўрнатилиши белгиланди. Масалан, «7:00–21:00» деб ёзилган бўлса, тақиқ фақат ушбу вақт оралиғидагина амал қилади.
Темирйўл кесишмаларида янги тартиб:
Темирйўл кесишмаларида мавжуд бўлган «Стоп» белгиларининг ўрнига бошқарилувчи светофорлар ўрнатилади. Бу ўзгариш ҳайдовчиларнинг беҳуда тўхтаб ўтишига барҳам бериб, йўл ўтказувчанлигини оширади.

Постановлением правительства для водителей вводится ряд послаблений. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Так, по полосам, выделенным для маршрутного транспорта, разрешается движение других транспортных средств с 23:00 до 06:00.
В настоящее время движение других транспортных средств по полосам, выделенным для автобусов (обозначенных буквой "А"), запрещено. Однако, учитывая, что почти все автобусные маршруты завершают работу после 23:00, и в целях создания дополнительных удобств, с этого времени и до 6:00 утра движение по таким полосам для других транспортных средств будет разрешено и не будет считаться нарушением.
Постановлением предусмотрен полный пересмотр обоснованности установки дорожных знаков «Остановка запрещена» и «Стоянка запрещена».
Знаки, установленные в местах, где в них нет необходимости, будут демонтированы. При этом будет обеспечена установка дополнительных информационных табличек, указывающих время действия соответствующих знаков.